منوی دینامیک
ورود و خروج

بازیابی کلمه عبور
پاسخ به پرسش‌هاي ساده در ارتباط با درمان‌هاي جراحي و غير جراحي چاقي
پاسخ به پرسشهای کوتاه
شما میتوانید پرسشهای خود را به آدرس اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد ایمیل کنیدتا به آنها پاسخ داده شود
پاسخ به پرسشهای کوتاه
شما میتوانید پرسشهای خود را به آدرس اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد ایمیل کنیدتا به آنها پاسخ داده شود
انواع بالون‌هايي كه در ايران وجود دارد چيست و چه تفاوتي با هم دارند؟
به طور كلي بالون‌ها به دو دسته مايع و هوا تقسيم مي‌شود كه بالون هوا به دليل سبكي احساس درد و تهوع كمتري نسبت به بالون مايع دارد ولي به همين دليل، كمتر باعث كاهش اشتها شده و ممكن است سبب كاهش وزن كمتري شود. بالون‌هاي هوا موجود در ايران ساخت كشور فرانسه بوده و مارك بسيار معتبري است. در ارتباط با بالون‌هاي مايع متاسفانه مارك‌هاي بسيار متنوعي وارد بازار ايران شده كه به جز 2 نوع آن ساير انواع مجوز نداشته و استفاده از آنها كه گاهي با قيمت‌هاي بسيار پايين عرضه مي‌شود، توصيه نمي‌شود.
معايب و مزاياي بالون معده
بالون معده روش بسيار كم‌عارضه‌اي است كه به جز تهوع و درد در روزهاي ابتدايي عارضه شايع و مهمي ندارد؛ منتها بايستي توجه داشت كه بالون تنها سبب كاهش اشتها مي‌شود و جهت كاهش وزن مطلوب مي‌بايست از غذاهاي كم‌كالري و ورزش مرتب استفاده كرد. متوسط كاهش وزن با بالون در يك دوره 6 ماهه، 20 تا 30 كيلوگرم است. اما در صورت رعايت رژيم غذايي مطلوب و ورزش مداوم كاهش وزن تا 50 كيلوگرم نيز ديده شده است. از آنجايي كه ممكن است پس از 6 ماه اسيد معده سبب سوراخ شدن بالون شود، مي‌بايست از طريق آندوسكوپي خارج شود اما بالون روشي قابل تكرار بوده و در صورت پاسخ مناسب مي‌توان نسبت به تكرار آن اقدام كرد.  

 

چه روش‌هايي براي درمان چاقي وجود دارد؟
از لحاظ علمي تنها روشي كه براي بيماران با BMI 30 الي 40 توصيه مي‌شود، بالون معده است كه بسيار كم عارضه بوده و از طريق آندوسكوپي  بدون نياز به بيهوشي و بستري و توسط فوق تخصصين گوارش انجام مي‌شود. ساير روش‌هاي ديگر از جمله حلقه  معده، پليسه، Sleeve، باي‌پس به دلي عوارض احتمالي تنها در بيماران با چاقي مفرط توصيه مي‌شود.
به طور كلي به چه افرادي چاق اطلاق مي‌شود؟
. معيار چاقي عدد BMI است كه از تقسيم وزن بر مجذور قد بر حسب مترمربع محاسبه مي‌شود. در اين معيار در صورتي كه عدد محاسبه شده بالاي 30 و كمتر از 35 باشد، فرد دچار چاقي خفيف است. BMI بين 35 الي 40 چاقي متوسط و BMI بالاي 40 چاقي شديد يا مرضي محسوب مي‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای دکتر فرزاد فرامرزی محفوظ می باشد.